Priva­ti­sering woning­bouw­cor­po­raties terug­draaien


De Partij voor de Dieren vindt dat woningcorporatiesDit zijn organisaties die betaalbare huurwoningen verhuren, vooral aan mensen met een lager inkomen. een belangrijke maatschappelijke taak vervullen: het bieden van goede en betaalbare huurwoningen. Wel zien we dat deze taak bij veel woningcorporaties is verdwenen doordat ze veel zelfstandiger zijn geworden en door het gebrek aan toezicht.

De Partij voor de Dieren wil dan ook dat de privatiseringPrivatisering betekent dat de overheid iets verkoopt aan een bedrijf. Bijvoorbeeld een dienst zoals openbaar vervoer. Het idee is dat een bedrijf het beter of sneller kan doen, maar soms wordt het daardoor duurder of minder goed toegankelijk. van woningcorporaties wordt teruggedraaid en dat grote woningcorporaties worden opgesplitst. We willen dat de bewoners via inspraak meer invloed krijgen op het beleid van de woningcorporatie. Ook vinden we het belangrijk dat woningen beter geïsoleerd worden. Het liefst wekt elke woning bovendien zijn eigen energie op. Dat levert milieuwinst, banen en een lagere energierekening op.

We vinden dan ook dat woningcorporaties jaarlijks een deel van de woningen zouden moeten isoleren. De verhuurdersheffingDe verhuurdersheffing is een belasting die verhuurders van sociale huurwoningen moeten betalen aan de overheid. Het is een soort extra kosten voor de bedrijven die veel huurwoningen bezitten. Het idee is dat de overheid daardoor geld krijgt voor andere dingen, maar sommige mensen vinden het niet eerlijk, omdat het de verhuurders kan hinderen in het bouwen van nieuwe huizen of het onderhouden van bestaande huizen. zal dat niet dichterbij brengen.

Het standpunt Privatisering woningbouwcorporaties terugdraaien is onderdeel van: Groen en betaalbaar wonen

Help mee aan een betere wereld

    Word lid Doneer